09
lip

Klimatyzator – inwestycja na cały rok

Planujesz zakup klimatyzatora na lato, ale obawiasz się, że będzie użyteczny tylko przez 3 miesiące w roku? Nie musisz się o to martwić, w tym artykule postaramy się udowodnić, że klimatyzator może być inwestycją na cały rok.

5 powodów dla których warto mieć klimatyzację przez cały rok:

  • Klimatyzator nie tylko na upalne dni

Większość kojarzy klimatyzację z możliwością schłodzenia powietrza w pomieszczeniach, wtedy gdy jest gorąco, przez co myślą że z klimatyzacji mogą korzystać tylko latem, gdy jest ciepło. Niestety to błędne myślenie, ponieważ klimatyzatorem możemy także ogrzać pomieszczenie. To umożliwia korzystanie z jego funkcji także zimą i jesienią. Klimatyzator to przemyślane i uniwersalne rozwiązanie, za którym kryją się również inne korzyści. Te przedstawione zostaną w kolejnych punktach.

  • Oszczędność miejsca

Klimatyzatorem można ogrzewać pomieszczenie szczególnie w okresach przejściowych – wiosna i jesień, dzięki czemu mamy jedno urządzenie pełniące swoje funkcje przez cały rok. Zastosowanie uniwersalnego rozwiązania pozwala zminimalizować powierzchnię zajmowaną na sprzęt, co ma istotne znaczenie w przypadku małych mieszkań, czy zagraconych domów. Dodatkowym plusem jest fakt umieszczenia klimatyzatora na ścianie, zazwyczaj bliżej sufitu, przez co nie koliduje z wyposażeniem pomieszczenia.

  • Ekologia

Klimatyzatory posiadają różne rozwiązania, które pozwalają na zminimalizowanie negatywnych skutków oddziaływania na efekt cieplarniany. 

Klimatyzatory ANDE dzięki temu, żepracują w oparciu o najnowszy ekologiczny czynnik chłodzący R32, który cechuje się zwiększeniem efektywności energetycznej, wpływają na bezpieczeństwo użytkowania oraz małą toksyczność. 

Dodatkowo:

 – nie powodują niszczenia warstwy ozonowej

–  posiadają bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego.

  • Lepsza jakość powietrza

Klimatyzator jako alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania, nie wydziela szkodliwych substancji, spalin czy pyłów. Ma to ogromne znaczenie dla zanieczyszczonego środowiska, które nas otacza. Jest to również aspekt wpływający na jakość powietrza, którym oddychamy. Dodatkowo klimatyzatory posiadają filtry powietrza, przez co  nie tylko nie wpływają na jego pogorszenie, ale przyczyniają się do poprawy jego jakości. Przykładowo w klimatyzatorach ANDE zostały zastosowane takie filtry jak:

  • PM 2.5, który usuwa 99,9% zanieczyszczeń
  • z aktywnym węglem,
  • 3 in 1, 
  • z witaminą C,
  • z jonami srebra.

   Na poprawę jakości powietrza wpływa także jonizator. Usuwa nieprzyjemny zapach i szkodliwe substancje produkując ujemne jony, wchodząc w reakcję chemiczną z zanieczyszczonymi cząsteczkami.

  • Oszczędność pieniędzy

 Ogrzewanie klimatyzatorem jest znacznie tańsze niż w przypadku zastosowania grzejników elektrycznych.W obliczu inflacji, a także z perspektywy coraz cieplejszego klimatu, czy też istnienia okresów przejściowych, gdzie nie ma potrzeby stosowania ogrzewania o dużej mocy, klimatyzator wydaje się być najbardziej sensownym i uniwersalnym rozwiązaniem. 

Jeśli masz jeszcze wątpliwości, przekonaj się sam: https://www.myande.pl/oferta/.