07
gru

Jupiter – klimatyzator do ogrzewania

Klimatyzacja powszechnie kojarzona jest z chłodzeniem, a jeszcze niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to też świetna opcja na ogrzanie pomieszczenia. Pozwala to zaoszczędzić miejsce, koszta i zadbać o środowisko. Jaki model będzie do tego najlepszy?

W jaki sposób klimatyzator może ogrzewać?

Klimatyzatory typu split działają jak rewersyjne pompy ciepła. Gdy jest na zewnątrz ciepło, wewnętrzna jednostka chłodzi, zaś zewnętrzna grzeje. Zimą zachodzi zjawisko odwrotne, dzięki czemu możemy ogrzać pomieszczenie.

Zastosowanie grzałki tacy ociekowej w klimatyzatorach z serii Jupiter + (Jupiter + oraz Jupiter + UV) ma na celu zapobiegać gromadzeniu się śniegu i lodu na jednostce zewnętrznej, tak aby zapewnić większą stabilność pracy klimatyzatora oraz wydajność grzewczą.

Ande Jupiter Plus umożliwiają stabilną pracą nawet w skrajnie niskich temperaturach. Wyposażenie urządzenia we wspomnianą grzałkę tacy ociekowej pozwala na zabezpieczenie przed oblodzeniem wymiennika ciepła, co wpływa na wydajną pracę urządzeń w trybie ogrzewania nawet przy silnych mrozach do -20°C.

Grzałka tacy ociekowej ANDE

Dlaczego warto wybrać klimatyzator jako źródło ogrzewania?

 1. Oszczędność miejsca – decydując się na klimatyzator mamy 2 urządzenia w 1 – latem możemy chłodzić, a w zimnych miesiącach – ogrzewać, bez konieczności inwestowania czy gospodarowania miejsca na kolejny sprzęt.
 2. Oszczędność kosztów ogrzewania – przy obecnych cenach węgla, ale także zestawiając inne rodzaje ogrzewania m.in. gazowe z klimatyzacją, jest to bardziej oszczędna opcja.
 3. Troska o środowisko – ogrzewanie zachodzi bez generowania szkodliwych substancji, zatruwających środowisko. Dodatkowo czynnik chłodniczy, na bazie którego pracują, nie powoduje niszczenia warstwy ozonowej, a także cechuje się niskim współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego.

Jupiter czy Jupiter + UV – który wybrać?

Oba klimatyzatory charakteryzują się wspólnymi cechami, wśród których znajdziemy:

 • Nawiew 4D AIR FLOW – 4 kierunkowy nawiew zapewniający równomierne rozprowadzenie powietrza w całym pomieszczeniu, a tym samym wyższy poziom komfortu. 
 • Klasa A++ to jedna z najlepszych na rynku, gwarantująca niskie zużycie energii, pozwalająca zatroszczyć się o środowisko oraz zadbać o oszczędność kosztów.
 • Czynnik R32 – czynnik chłodniczy, który został użyty do ich produkcji, cechuje się zwiększeniem efektywności energetycznej, wpływa na bezpieczeństwo użytkowania oraz małą toksyczność.
 • Jonizator – zastosowany z myślą o komforcie – usuwa nieprzyjemne zapachy, a także szkodliwe substancje produkując ujemne jony, wchodząc w reakcję chemiczną z zanieczyszczonymi cząsteczkami.
 • WIFI 2.0 – z myślą o wygodzie – możliwość sterowania za pomocą pilota parametrów pracy urządzenia przez smartfon lub tablet z dowolnego miejsca.
 • Filtr PM 2.5 – usuwa 99,9% zanieczyszczeń, zapewniając czyste powietrze.
 • Daleki nawiew powietrza – 15-metrowy nawiew, zaprojektowany tak by pozwolić cieszyć się wydajnym urządzeniem, nawet w dużych pomieszczeniach.
 • Pozłacane lamele zwiększają żywotność klimatyzatora oraz jego odporność na korozję, utlenianie oraz rozwój bakterii.

ANDE Jupiter + 

Więcej o Jupiter + przeczytasz tutaj: www.myande.pl/service/seria-jupiter-plus/ 

Modele Jupiter + oraz Jupiter + UV różnią się występowaniem lampy UV-C. Jupiter + UV został wyposażony we wspomnianą lampę, dzięki czemu jest zdolny do walki z drobnoustrojami i ochrony przed chorobami. Dzięki lampie, jest także w stanie niwelować nieprzyjemne zapachy, dając większy komfort. 

Oba klimatyzatory spełnią oczekiwania najbardziej wymagających, dając możliwość zarówno grzania, jak i chłodzenia. Zapewnią komfortowe i wygodne użytkowanie, pozwalając przy tym zaoszczędzić koszta. Wybór pozostawiamy Wam.

ANDE Jupiter + UV

Więcej o Jupiter + UV: https://www.myande.pl/service/seria-jupiter-uv/