20
lis

Klimatyzator nie tylko latem, sprawdzi się też do grzania.

To już dość powszechne, ale być może jeszcze nie wszyscy wiedzą, że klimatyzator ma możliwość, zarówno chłodzenia, jak i grzania. W niepewnych czasach warto rozważyć alternatywną opcję dla tradycyjnych sposobów ogrzewania. 

Dlaczego klimatyzator ogrzewa?

Wynika to ze sposobu działania klimatyzatorów typu split, który polega na tym, że gdy na zewnątrz jest ciepło np. latem, wtedy wewnętrzna jednostka chłodzi, a zewnętrzna grzeje. Dzięki temu mamy chłodno w mieszkaniu, gdy na dworze panuje upał. W przypadku, gdy na zewnątrz panuje zimno, wtedy zachodzi odwrotne zjawisko. Z tego powodu zimą możemy również ogrzewać nasze wnętrza.

Grzałka tacy ociekowej przydatna w ogrzewaniu klimatyzatorem

Grzałka tacy ociekowej, w którą wyposażony jest klimatyzator Jupiter + UV pełni bardzo ważną funkcję, szczególnie przydatną gdy za oknem jest mróz. Jej zastosowanie ma zapobiegać gromadzeniu się śniegu i lodu na zewnętrznej jednostce. To pozwala zabezpieczyć przed oblodzeniem wymiennik ciepła, a także przekłada się na większą stabilność pracy urządzenia oraz wydajność grzewczą. Dzięki tej funkcji wydajna praca klimatyzatora w trybie ogrzewania możliwa jest nawet przy -20°C.

Już teraz sprawdź model Jupiter + UV.