fbpx

pompy ciepła

Pompy Ciepła ECO THERMA ANDE

Zadaniem pomp ciepła ANDE  jest współpraca z szeroką gamą odbiorników ciepła takich jak: grzejniki, instalacje podłogowe itp. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i przy niewielkim udziale energii elektrycznej oddaje je do budynku. Pompa ciepła ANDE  w 75% korzystają z darmowej energii z powietrza, a energia elektryczna jest wykorzystywana jedynie w 25%. . Pompa ciepła stanowi jeden z najbardziej opłacalnych oraz proekologicznych systemów ogrzewania i stanowi przyszłość ogrzewania w nowoczesnym budownictwie.

PODSTAWOWE ZALETY

Przyjazny środowisku - R32

R32 nie uszkadza warstwy ozonowej oraz ma niski współczynnik efektu cieplarnianego. W porównaniu z R410A, R32 posiada wyższą wydajność grzewczą, co zmniejsza ilość używanego czynnika chłodniczego i korzystnie wpływa na środowisko.

Tryb pracy cichej

W nocy włączony jest tryb cichy, aby ograniczyć prace sprężarki i maksymalną prędkość wentylatora oraz aby zredukować hałas z zewnątrz i poprawić jakość snu użytkowników. Tryb cichy ma 2 poziomy: wyciszenie normalne i głębokie wyciszenie.

WiFI

Moduł WIFI, który można podłączyć do telefonu komórkowego, aby sterować włączaniem i wyłączaniem pompy ciepła, ustawianiem temperatury i wieloma funkcjami.

Szybka gorąca woda

Gdy użytkownik pilnie potrzebuje ciepłej wody, może włączyć szybko za pomocą sterownika przewodowego. Pompa ciepła i zbiornik wody są jednocześnie ogrzewane elektrycznie, realizując zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

Stała kontrola temperatury wody

Utrzymanie stałej temperatury wody zapewnia oszczędność w podgrzewaniu

Najwyższa jakość komponentów

Sprężarki Panasonic i GMCC oraz technologia Full DC Inverter, znacznie zwiększają wydajność grzewczą, a oszczędność energetyczna jest o ponad 40% wyższa niż w przy w przypadku konwencjonalnych sprężarek.

Tryb pracy EKO

Może zasilać jednocześnie grzejniki i ogrzewanie podłogowe w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników.

Kontrola temperatury

Gaz, włącza się, gdy wydajność pompy ciepła nie może zaspokoić zapotrzebowania na ciepło użytkownika przy niskiej temperaturze
otoczenia. Pompa ciepła uruchamia piec gazowy i wspomaga ogrzewanie w celu zaspokojenia potrzeb grzewczych użytkownika
końcowego.

Sterylizacja wody

Temperatura sterylizacji to około 65oC i zabija do 99,99% bakteri. Sugerowane 10 minut. Czas pracy: raz w tygodniu.

Tryb wakacyjny

W trybie wakacyjnym urządzenie będzie pracować przy niższej ustawionej temperaturze w trybie ogrzewania lub CWU. Gdy użytkownik wyjeżdża na urlop, funkcja wakacyjna może być używana w zależności od temperatury zewnętrznej, aby chronić sprzęt i urządzenie przed uszkodzeniami spowodowanymi zamarzaniem.

Praca w niskiej temp.

Urządzenie może pracować w temperaturze -25°C, przy maksymalnej temperaturze wody na wyjściu 65°C i temperaturze zbiornika
ciepłej wody 60°C, spełniając potrzeby użytkowników.

A++

Najwyższa klasa efektywności energetycznej dla oszczędności kosztów i najlepszych parametrów pracy.

DO POBRANIA

Karta produktowa

Instrukcja montażu i obsługi jednostki wewnętrznej

Instrukcja montażu i obsługi jednostki zewnętrznej

Instrukcja sterownika przewodowego